Pokój z Tobą Peregrino

Smutna wiadomość z Pirenejów z Drogi Świętego Jakuba - El Camino de Santiago. Zginął Peregrino - samotny pielgrzym z Brazyli. Niestety wygląda na to, że pogubił się na drodze i nieszczęśliwie upadł zsuwając się z gołoborza i  pociągając za sobą lawinę kamieni. Kiedy szedłem tamtędy rok temu pamiętam, że można było się łatwo pogubić w mgle a samotnemu wędrowcy jest wtedy bardzo trudno.

Muere un peregrino brasileño despeñado en Roncesvalles

Pokój z Tobą już na zawsze Drogi Peregrino z Brazyli - na El Camino czuje się to najbardziej, że wszyscy jesteśmy siostrami i braćmi.
Szacunek i będę i o Tobie pamiętał kiedy wyruszę by dokończyć moje El Camino już tylko za kilka tygodni  - Droga będzie pamiętać i w górach i na wzgórzach - daję Ci choć kilka obrazów z Drogi Źródło Diario de Navarra wydawane w Pamplona

"
Imagen del rescate del cuerpo del peregrino.. GNImagen del rescate del cuerpo del peregrino.. GN
Un peregrino brasileño, residente en Canadá, que corresponde a las iniciales G.C.J.,  falleció después de despeñarse en Roncesvalles, en la zona de Ozanzurieta, según informó la Guardia Civil y fuentes del Gobierno de Navarra.

El peregrino, de 43 años, cuyo cuerpo fue rescatado por el Grupo de Rescate e Intervención en Montaña (Greim) de la Guardia Civil, podría llevar muerto varios días, según informaron  fuentes de la Benemérita.SOS Navarra recibió el aviso a las 10.56 horas. A las 11.05 horas SOS Navarra llamó a la Guardia Civil para pedirles ayuda para el rescate. Finalmente, cuando el cuerpo de montaña legó al lugar a las 11.45 horas confirmaron el fallecimiento.

 También fue necesaria la intervención de un helicóptero de SOS Navarra. 

La Policía Judicial se encarga de la instrucción del caso. "

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. tak .. bardzo smutne .. posumtaskowałem sobie na tym :^(

   Usuń
 2. Wybrałeś piękne zdjęcia...
  A z mgłą naprawdę nie ma żartów, na trudnych i na potencjalnie "łatwych trasach" ;]
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dziękuję za miłe słowa .. tak mgła w górach i dezorientacja, którą ona powoduje często sa zabójcze ..... pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Jakie piękne zdjęcia, choć smutna historia.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dziękuję .. tak niestety El Camino choć nie jest trudne technicznie ma swoje niebezpieczne miejsca .. pozdrawiam serdecznie :^)

   Usuń

Prześlij komentarz