Impresje z Drogi zachowane w 3 minutkach

Moje impresje z El Camino de Santiago. Uwielbiam nostalgiczną muzykę Gustavo Santaolalla z 'Dzienników motocyklowych' ( a potem 'Brokeback Mountain') i bardzo mi pasowała do obrazów już na zawsze zachowanych w moich oczach. 
Komentarze

 1. Oba filmy widziałam choć drugi bardziej zapadł mi w pamięć i mocniej mi się spodobał. Zdjęcia świetne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewa, bardzo dziękuję .. 'Brokeback Mountain' jest jeden z najbliższych memu sercu filmów .. niezapomniana uniwersalna opowieść o miłości niemożliwej i tęsknocie, która trwa lata całe bez końca .. bardzo ciepło pozdrawiam :^)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągle się zbieram aby zobaczyć Brokeback Mountain, musze to w końcu zrobić, pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo polecam .. choć jest smutaskowaty to jedna niezmienie piękny .. wspaniała gra aktorów, uniwersalna przypowieść, niesamowite zdjęcia i muzyka ... dla mnie po prostu arcydzieło .. reżyser Ang Lee potrafi zaczarować kino ('Crouching tiger, hidden dragon', 'Life of Pi') .. a opowiadanie Annie Proulx na którym oparto film też jest piękne .. bardzo ciepło pozdrawiam i dziękuję za miłą wizytę :^)

   Usuń
 4. Uwielbiam taką "filmową" prezentację zdjęć... :) Wspaniale dobrałeś muzykę - piękna! Tak jak i zdjęcia :) Oglądam drugi raz!

  Pozdrawiam ciepło! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iza, bardzo dziękuję .. bardzo mi miło, że spodobała Ci się ta prezentacja .. ta muzyka brzmiała w mojej głowie podczas wędrówki :^) .. .pozdrawiam bardzo ciepło siostrzaną duszyczkę :^)

   Usuń
 5. Muzyka chwyta za serce. Niesie ze sobą tyle emocji, podobnie jak Twoje zdjęcia. Piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dziękuję bardzo mi miło, że podoba Ci się. ... ta muzyka ma w sobie jakąś ciepłą nostalgię za wędrówką przyrodą ludźmi .. bardzo ciepło pozdrawiam :^)

   Usuń
 6. Ja rowniez nie widzialam jeszcze Brokeback Mountain. Swietne zdjecia i cudna muzyka !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo mi miło i bardzo dziękuję za miłą wizytę.. serdeczne pozdrowienia z Austin :^)

   Usuń
 7. Świetne zdjęcia, a fakt, że wszystkie są w b&w robi jeszcze większe wrażenie. Jak zwykle to, co robisz jest bardzo twórcze i widać, że pochodzi z głębi serca.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta bardzo dziękuję :^) i bardzo mi miło, że spodobało Ci się bo to Twój blog jest bardzo inspirujący ze przepięknymi zdjęciami i opisami :^) .... tak to prawda, że to moje doświadczenie Drogi jest głęboko w moim sercu .. po prostu przyszło do mnie w takim okresie mego życia kiedy jakby to doświadczenie ma jeszcze wielokrotnie większą wagę .. bezcenne przeżycia, które bardzo trudno uchwycić w słowach, fotografiach .. serdeczne pozdrowienia :^)

   Usuń
  2. Droga... magiczne słowo dla mnie. Czasem sobie myślę, że chciałabym cały czas być w drodze, poznawać miejsca i ludzi. Być może w trakcie znalazłabym to, które mogłabym uznać za "swoje"... Z drugiej strony nie wiem, czy takie miejsce istnieje i czy go potrzebuję... Być może celem samym w sobie jest bycie cały czas "w drodze"... Takie doświadczenie Drogi jak Twoje jest z pewnością wyjątkowe i bezcenne. Pozdrowienia!

   Usuń
  3. Marta bardzo pięknie napisałaś .. zamyśliłem się na dłuższą chwilę :^) ..
   tak myślę, że Droga jest nam tak bardzo potrzebna i spotykanie ludzi i doświadczanie przyrody i duchowości .. zabraknie czasu by poznać miejsca tak naprawdę bo chyba trzeba by tam zamieszkać na jakiś czas i doświadczyć i smutków i radości .. pomyślałem, że kiedyś ciekawość świata porwała mnie ze soba na emigrację a teraz tak samo nostalgia woła mnie by powrócić tam gdzie się urodziłem :^) ..

   a tu tak ciekawie o Drodze .. z kultowego filmu mojej młodości :^) .. teraz pewnie mocno z przeszłości

   http://www.youtube.com/watch?v=ngwTNDfDOEs

   Usuń
  4. Mogę się jedynie zgodzić... To wspaniały sposób na życie takie bycie w drodze, doświadczanie ciągle czegoś nowego, poznawanie innych miejsc, ludzi, ale też samego siebie. To ciekawe co piszesz o emigracji i doświadczaniu smutków i radości. Bardzo bym chciała kiedyś pomieszkać w innym kraju. Być może wówczas nabrałabym większego dystansu i poczułabym jak to jest tęsnić za miejscem, w którym się urodziłam...

   I kolejny interesujący film... Dzięki!

   Usuń
  5. Tak emigracja daje inne spojrzenie na miejsce urodzenia .. być może nabarwione nostalgią i poezją .. jest to niezwykłe doświadczenie ale czasem bardzo trudne poprzez rozdarcie między dwoma światammi ... czasem daje ona takie uczucie zawieszenia pomiędzy światem dzieciństwa i młodośći, który już nie istnieje a światem gdzie się mieszka ale nie jest całkiem 'swój' ..

   a jeśli spodobał Ci się urywek Siekierezady to jest jeszcze i ten :^)
   http://www.youtube.com/watch?v=2BHDC5RItJc

   bardzo ciepło pozdrawiam :^)

   Usuń
 8. Jeszcze nie przejrzałam dokładnie Twojego bloga ale bardzo się cieszę że się u mnie zalogowałeś bo dzięki temu na niego trafiłam. El Camino jest moim marzeniem od kilku lat, mam nadzieję że może kiedyś je zrealizuję choć czasu jest coraz mniej i biegnie coraz szybciej...Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło i dziękuję za miłe odwiedziny. Natrafiłem na Twój blog bo mam sentyment do Włoch a najbardziej do północnych, gdzie kiedyś krótko mieszkałem (Friuli) a teraz czasem odwiedzam moich przyjaciół nad jeziorem Iseo. El Camino jest niezwykłym przeżyciem. Bardzo chętnie podzielę się z Toba praktycznymi informacjami. Bardzo ciepło pozdrawiamm :^)

   Usuń
 9. Czarno-białe zdjęcia zawsze mają jakiś taki "wspomnieniowy" nastrój...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dziękuję .. i tak je czuje .. białoczarne dodają jakieś nostalgi czy tęsknoty .. tak dokładnie jak czuje :^) .. pozdrawiam bardzo ciepło :^)

   Usuń
 10. Wzruszający wpis...mogę tylko pogratulować...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, bardzo dziękuję ... to po prostu było niezwykłe przeżycie i trudno je uchwycić w zdjęciach czy słowach .. serdecznie pozdrawiam :^)

   Usuń
 11. Cudownie nostalgiczne. Wspaniale było móc popatrzeć i posłuchać. Teraz już pozostało tylko to PRZEŻYĆ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ania bardzo dziękuję .. bardzo mi miło :^) .. i z głębi serca życzę Ci by tak się stało i by El Camino przyniosło Ci inspirujące chwile .. napisz tylko a bardzo chętnie podam kilka praktycznych porad, których nie znalazłem w książkach a po prostu doświadczyłem .. czasem z bólem :^)
   bardzo ciepło pozdrawiam :^)

   Usuń
 12. Wzruszyłam się....pięknie dobrałeś muzykę i te zdjęcia....
  pięknie........

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Julio .. Twój komentarz bardzo wiele dla mnie znaczy
   pozdrawiam Cię bardzo ciepło :^)

   Usuń
 13. cudowne zdjęcia... zamyśliłam się na długo...
  niewiarygodna przygoda, gdzie człowiek musi "dać" całego siebie...
  piękne miejsca, słońce, piękni ludzie...

  Jak już wiesz, Droga jest na mojej liście Bucket List... jak dojdzie do skutku to mam nadzieję, że zapamiętam ją tak jak Ty Piotrze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa Żanet. Tak to było niezapomnianie i niepowtarzalne doświadczenie. Nie sposób opisać tego słowami ani obrazami. Bardzo na mnie działo spotykanie ludzi pielgrzymów z całego świata, którzy przybyli szukać siebie na tej Drodze tak jak ja :^)

   jeśli zdecydujesz się będzie mi miło poradzić z własnego doświadczenia

   bardzo ciepło pozdrawiam :^)

   Usuń

Prześlij komentarz