Muzeum Historii Żydów Polskich raz jeszcze ...

Tak się cieszę, że to Muzeum powstało. A teraz ma już stałą ekspozycję. Odwiedzam je kiedy tylko jestem w Warszawie. Tym razem było to jesienią.Komentarze

 1. To musi byc ciekawe miejsce.
  Piotrze najlepszego na Nowy Rok, samych pieknych podrózy!
  Zapraszam w wolnej chwilii do mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za życzenia i wzajemnie Tobie i Twoim bliskim wiele dobra i szcześliwych podróży w Nowym Roku
   pozdrawiam bardzo ciepło i myślę, że bardzo warto zajrzeć do tego muzeum w Warszawie

   Usuń
 2. Słyszę i czytam same pozytywne opinie o tym miejscu... Bywam teraz częściej w Warszawie, muszę znaleźć czas, żebym i ja tam zajrzała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że bardzo warto ..jest to integralna część historii Polski tak tragicznie przerwana .. pozdrawiam bardzo ciepło w Nowym Roku :^)

   Usuń
 3. niewiedziec czego chcialabym miec zydowskie korzenie, ale raczej nic na to nie wskazuje, ze je mam:) Jak wrazenia z muzeum? Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dziękuję za odwiedziny Monika .. Muzeum robi wielkie wrażenie i architekturą i ekspozycją .. dla mnie po prostu pokazuje jak olbrzymią stratą dla Polski była tragedia żydowskien ludności która była integralną częścią Polski i w nauce i w kulturze i sztuce a także jak Żydzi w Polsce znależli schronienie przez wieki .. dobrze, że nie unika trudnych tematów jak nietolerancja i antysemityzm części ale tylko części polskiego społeczeństwa będąc obiektywnym .. bardzo potrzebne było to Muezum by nie poddać się stereotypom często Polsce nieprzyjaznym

   Wszystkieg dobrego w Nowym Roku pozdrawiam bardzo ciepło :^)

   Usuń

Prześlij komentarz